Maistiaisia vuokra-asuntotarjonnasta

26.4.2022

Asuntoyhtymän eli Joo-kotien Lamminrahkan kohteiden sivut on avattu!

Lamminrahkan keskustaan, Mossin puistokadun, Kuurankadun ja Taitajankadun väliseen kulmaukseen rakentuvat ylväät Kangasalan Kuningas ja Kangasalan Kuningatar. Kuningatar valmistuu Taitajankadun varrelle talvella 2023-2024 ja Kuningas Mossin puistokadun varrelle loppuvuodesta 2024. Rakentaminen on jo käynnissä.

Molempiin kohteisiin tulee sekä yksiöitä ja kaksioita että suurempia perheasuntoja, aina 72 m2:een asti. Lemmikit ovat tervetulleita ja ulkoilureitit alkavatkin heti korttelin vierestä

🙂

Keskustan palvelut ovat kivenheiton päässä, alkaen kadun toiselta puolelta ja bussipysäkit ja ratikkapysäkkivaraus ovat noin 300 metrin päässä.

A-energialuokan kerrostalot lämpenevät osittain maalämmöllä ja kaikki asunnot ovat laadukkaasti varusteltuja.

Joo-kotien sivuilta yllä olevasta linkistä pääset täyttämään yhteystietosi, niin Joo-kodit ovat sinuun yhteydessä, kun asuntojen vuokraus alkaa, ensimmäisten jo syksyllä 2022.

Havainnekuva Kangasalan Kuninkaasta, Mossin puistokadulta kuvattuna.

uutisia lamminrahkasta

4.10.24

Kaksi pientalotonttia avoimessa haussa 7.10.2024 alkaen

3.10.24

Finlandia-ehdokas koulukeskus – mitä mieltä rakennuksesta ovat koulun rehtori ja varhaiskasvatus?

26.9.24

Lamminrahkan liikuntapuisto tarjoaa paljon mahdollisuuksia!

13.9.24

Mukavia pysäköintiuutisia - Lamminrahkaan tulossa uusi asukaspysäköinti-mahdollisuus

10.9.24

Lamminrahka Afterglow Run 2024